Teslimat ve İade Koşulları

Teslimat

Poétique Home ürünleri, müşterilerimize Yurtiçi Kargo ile gönderilmektedir. Siparişleriniz sipariş onayı sonrası sizin için özel olarak üretilmesi sebebiyle 14 iş günü içinde (resmi tatiller ve hafta sonları hariç) kargoya verilmektedir. Kargo şirketi satın aldığınız ürünü siparişte belirttiğiniz adrese teslim eder. Belirtilen adreste bulunmamanız durumunda, kargonuzu en yakın şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakılır. 3 gün içerisinde şubeye gidip paketinizi teslim almamanız durumunda ise paketiniz bize iade edilir.

 

Poétique Home olarak sizlere daha hızlı ve etkili hizmet verebilmemiz için teslimat sırasında ürünleri kontrol etmenizi ve herhangi bir hasar durumunda (ezilme, yırtılma, açılma, ıslanma, vb.) kargo yetkilisine tutanak tutturarak hasarlı ürünlerin iadesini sağlamanızı rica ediyoruz. Tutanak tutulmaması durumunda, kargo şirketinden hasar tazmini yapamayacağımız için size ürün bedelini iade edemiyoruz. Bu sebeple, ürününüzü teslim alırken bu konuya hassasiyet göstermenizi önemle belirtmek isteriz.

 

 

İade Koşulları

Aldığınız ürünü iade etmek isterseniz, siparişinizi teslim aldıktan sonraki 7 gün içerisinde, ürünle alakalı iade talebinizi info@poetiquehome.com e-posta adresine bildirmeniz gerekmektedir.

 

İade onay e-postası size ulaştıktan sonra, ürünü faturanın aslıyla beraber “Bağdat Caddesi Ömer Paşa Sokak No:43/21 Erenköy Kadıköy İstanbul” adresine Yurtiçi Kargo ile gönderiniz. Bizim çalıştığımız kargo şirketi dışında iade gönderiminizi yapmanız durumunda kargo ücreti size aittir.

 

Satın alınan ürün faturası bir şirket adına kesildiyse iade sırasında da ilgili kurumun fatura miktarı kadar iade faturası kesmesi gerekmektedir.

 

İadeler size gönderilen orijinal kutu veya paketlemesiyle birlikte yapılmalıdır. Ürünler hiç bir şekilde kullanılmamış, yıkanmamış, size teslim edildiği orijinal halinde kesilmemiş etiketiyle beraber tekrar satılabilir konumda olmalıdır. İncelenen ürün yukarıda belirtilen koşullara uymadığı durumlarda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilemez.

 

Ürün iadesi, paket tarafımıza ulaştığı gün değerlendirmeye alınır. Ürün iadesinin onaylanması durumunda, iade tutarınız, ürün bize ulaştıktan sonraki 10 iş günü içerisinde ürünü satın alırken kullandığınız kredi kartına iade edilecektir. Ürün değişiminin onaylanmaması durumunda, ürün en geç 2 iş günü içerisinde adresine gönderilecektir.

 

Sipariş İptali
Siparişinizin iptali için info@poetiquehome.com adresine e-posta atabilirsiniz. Eğer siparişiniz kargoya verilmediyse, siparişiniz e-postada belirttiğiniz sipariş iptal talebine göre iptal edilecektir. Eğer siparişiniz kargoya verildiyse, iade prosedürü işletilecektir.